Autodiely | Náhradné diely | Autosúčiastky | Tomiauto.sk

Preskočiť menu

Klimatizácie

Klimatizácia je najúčinejší systém na zníženie teploty v interiéri vozidla, čím napomáha zníženiu vyčerpanosti z teploty pri dlhých jazdách v aute, v autobuse, alebo pri prácach v pracovných strojoch, v traktoroch, v kombajnoch a pod. Súčasné autoklimatizácie pracujú na systéme roztiažnosti chladiarenských plynov, alebo tzv. "vodná klimatizácia", pracujúca na princípe zvlhčovania vzduchu, čím sa znižuje vnú-torná teplota v kabíne (používa sa v kamiónoch počas spánku vodiča a ich výhodou je, že tieto klimatizačné zariadenia sú tiché).

Klimatizácie v osobných autách, v autobusoch, v kamiónoch, ale aj v pracovných strojoch si vyžadujú pravidelnú kontrolu a údržbu systému. Najbežnejšou údržbou je čistenie sania nasávaného vzduchu do kabíny a následná dezinfekcia klimatizačného systému. Tieto úkony je potrebné vykonať aspoň raz ročne.

Plnenie klimatizácie, alebo výmena chladiva sa vykonáva, buď pri úniku chladiva, alebo po určitom časovom období, cca raz za 3 roky. Túto činnosť musí vykonávať pro-fesionálne vybavená odborná dielňa, aby boli dodržané zásady technologického postupu. Nedodržaním technologických postupov môže dôjsť k závažným poškodeniam klímy a ich odstránenie stojí desaťtisíse korún.

Automobily, pracovné stroje, autobusy, kamióny bez klimatizácie je možné doplniť dodatočnou montážou celého klimatizačného systému.

ČISTENIE KLIMATIZÁCIE - ODSTRÁNENIE ZÁPACHU

Zapácha Vám klimatizácia v aute? Dôvodom sú baktérie a mikróby, ktoré sa vytvárajú na mriežkach výparníku klimatizácie. Ich rozkladom vzniká nepríjemný zápach, ktorý cítiť v aute.

RIEŠENIE je nasledovné:
Vyčistenie klimatizácie a výmena peľového filtra.

Ponúkame Vám dva spôsoby čistenia klimatizačného systému:

1. Svojpomocné vyčistenie u nás zakúpeným sprayom na čistenie klimatizácíí.
(S postupom čistenia Vás oboznámime pri kúpe čistiaceho sprayu)

2. Čistenie ozónom - využite našu odbornú dielňu, kde Vám systém vyčistíme
profesionálnym ozónovým čistiacim zariadením

Čistenie sa doporučuje prevádzať opakovane cca dva-krát do roka, alebo v závislosti od používania automobilu.

BMW

Kontaktujte nás ihneď:
Košice
055 / 678 04 00
0915 / 857 303

Značky áut