Autodiely | Náhradné diely | Autosúčiastky | Tomiauto.sk

Preskočiť menu

Nissan

Krátko z histórie automobilky Nissan

Nissan

Začiatky firmy NISSAN siahajú na počiatok dvadsiateho storočia. V roku1912, keď sa spoločníci firmy Kwaishnsha Motor Car Tokio- Den, Aoyama a Teheuchi sa pustili do stavby experimentálneho automobilu. O dva roky zkonštruovali už druhý model, pod označením začiatočných písmen ich mien DAT. V roku 1915 vyšiel model 31 a o rok model 41. Keď sa spoločnosť DAT spojila s automobilovým výrobcom Lilom, výroba sa presťahovala do Osaky. Až do roku 1931 však vyrábali iba nákladné automobily. Obnovenie výroby osobných automobilov, zahájili pod názvom DATSON (v japončine son=syn, ale znamená tiež "skaza"), preto došlo k zmene v názve na DATSUN (v angličtine sun=slnko) a z toho pochádza aj symbol vychádzajúceho slnka,ktorý umiestnili do znaku automobilky. V r.1934 sa automobilka premenovala na Nissan Jikosha Kaisha.

V roku 1961 dobíja americký trh s úspešným modelom Bluebird. Keď prebehla fúzia s firmou Prince Motors získava Nissan firmu Murayama. Odvtedy sa Nissan objavuje aj v európskych krajinách. Úspešný model 240 Z- športové kupé so šesťválcovým motorom sa stáva najpredávanejším športiakom na svete sedemdesiatych rokov.

V dnešnej dobe preráža Nissan na európsky trh najmä malými modelmi Micra a v strednej triede model Primera. Svoje pevné miesto má Nissan aj pri vysšej triede automobilov a kategórie Off-Road.

katalóg vybraných náhradných dielov tu
ostatné ND preveriť a objednať telefonicky alebo osobne v TOMI AUTO

Nissan

Kontaktujte nás ihneď:
Košice
055 / 678 04 00
0915 / 857 303

Nissan

Značky áut